Начало » Две 17-годишни момчета пострадаха от токов удар край гарата в Стара Загора
Криминално

Две 17-годишни момчета пострадаха от токов удар край гарата в Стара Загора

Две 17-годишни момчета пострадаха от токов удар край гарата в Стара Загора
Кадър: БТА
Две 17-годишни момчета са приети в болница след токов удар в района на жп гарата в Стара Загора. По случая е образувано досъдебно производство, съобщиха от ОД на МВР.

Две 17-годишни момчета са пострадали при инцидент в района на железопътната гара в Стара Загора, съобщиха от ОД на МВР. По информация на полицията те са настанени за лечение в болница.

Как е станал инцидентът

Сигналът е подаден на 19 юни в 21:15 ч. във Второ районно управление от 17-годишен младеж. По думите му двама негови връстници се качили на покрива на товарен вагон, разположен на коловоз близо до автомивка в района на гарата.

При отваряне на капандура на вагона е възникнал токов удар, при който и двамата са пострадали. Местопроизшествието е било посетено от полицейски екип, допълва БТА.

Разследване

По случая е образувано досъдебно производство под надзора на Районната прокуратура в Стара Загора.

В началото на юни и служител на НК “Железопътна инфраструктура” пострада от волтова дъга на жп линия край Бургас.

Още новини

  • Намерете ни във Фейсбук