Две 17-годишни момчета са пострадали при инцидент в района на железопътната гара в Стара Загора, съобщиха от ОД на МВР. По информация на полицията те са настанени за лечение в болница.
Как е станал инцидентът
Сигналът е подаден на 19 юни в 21:15 ч. във Второ районно управление от 17-годишен младеж. По думите му двама негови връстници се качили на покрива на товарен вагон, разположен на коловоз близо до автомивка в района на гарата.
При отваряне на капандура на вагона е възникнал токов удар, при който и двамата са пострадали. Местопроизшествието е било посетено от полицейски екип, допълва БТА.
Разследване
По случая е образувано досъдебно производство под надзора на Районната прокуратура в Стара Загора.
В началото на юни и служител на НК “Железопътна инфраструктура” пострада от волтова дъга на жп линия край Бургас.






















