По-късно през деня заместник-кметът на Община Русе присъства и на церемонията в двора на ПГИУ “Елиас Канети”, където 112 зрелостници получиха дипломите си за завършено средно образование, съобщиха от Община Русе.
Дипломи и отличия в МГ “Баба Тонка”
По-рано в Пленарна зала дипломите си получиха възпитаниците на Математическата гимназия “Баба Тонка”. Енчо Енчев ги призова да запазят любопитството си и да не се страхуват от трудните въпроси, а успехът да измерват и с това да останат добри, честни и смели хора.
Той поздрави и преподавателите за усилията им през годините. Заместник-кметът връчи дипломата на първенеца на Випуск 2026 Преслав Тошев, който завършва с отличен успех 6.00, и му подари плакет за постижения в математиката и лингвистиката.
Поздравления отправиха още проф. д-р Десислава Атанасова, ректор на Русенския университет “Ангел Кънчев”, и директорът на гимназията Галина Бобева.
Випуск 2026 на ПГИУ “Елиас Канети”
Церемонията в икономическата гимназия беше открита от директора Тодор Йорданов, който пожела на абитуриентите увереност и успешна реализация. Сред гостите бяха и д-р Росица Георгиева, началник на Регионалното управление на образованието в Русе, както и доц. Косьо Илиев от Русенския университет.
Росица Георгиева връчи дипломата на отличничката на випуска, а Енчо Енчев поздрави учениците с отличен успех и им пожела да бъдат отговорни и успешни в бъдещите си начинания.
Първенците и в двете гимназии благодариха на учителите си и обещаха да продължат да развиват знанията, придобити в средното образование.
Източник
Информацията е от Община Русе.





















