Иранската делегация напусна преговорите със САЩ в швейцарския курортен комплекс Бюргенщок след публикация на Доналд Тръмп в социалната му мрежа “Трут соушъл”, предаде иранската агенция ИРНА, цитирана от Франс прес и БТА.
Преговорите влязоха в трудна фаза
По данни на ИРНА разговорите, водени с посредничеството на Пакистан и Катар, са стигнали до труден момент след 80 минути дискусии и прекъсване заради съобщението на американския президент.
Главният ирански преговарящ Мохамед Багер Галибаф предупреди, че САЩ трябва да внимават в изказванията си. “Нашите въоръжени сили са готови да реагират”, заяви той, цитиран от Ройтерс.
Новите заплахи от Вашингтон
По-рано днес Тръмп заяви, че ако Иран не накара прокситата си в Ливан да спрат да създават проблеми, САЩ ще възобновят ударите по Иран.
В публикацията си той написа, че Иран трябва незабавно да накара своите съюзници в Ливан от шиитското движение “Хизбула” да прекратят атаките си. Ако това не стане, САЩ ще ударят Иран “доста тежко”, посочи Тръмп.
Позицията на Израел
Междувременно премиерът на Израел Бенямин Нетаняху заяви в Йерусалим, че армията ще продължи да поддържа “зона за сигурност” в Южен Ливан по границата с Израел толкова дълго, колкото е необходимо.
Той подчерта, че Израел няма да позволи на Иран да се сдобие с ядрено оръжие.





















