Олег Невзоров, шефът на украинската корпорация КУБ, е бил установен от служители на МВР веднага след влизането си в България на 16 юни. По информация на бТВ и “Нова телевизия” случаят е бил докладван незабавно на Варненската окръжна прокуратура.
Какво се знае до момента
Невзоров, който е свързан със строителството на “незаконния град” в местността “Баба Алино” край Варна, е бил разпитан от органите на реда, а след това и осигурен за разпит от прокуратурата. До предаването му на държавното обвинение е бил под постоянно наблюдение от МВР.
Според информацията той не е задържан, тъй като прокуратурата не е издала заповед за това. “24 часа” съобщи, че към момента бизнесменът е на разпит в Областната дирекция на МВР във Варна.
Как стана ясно за връщането му
За завръщането на Невзоров в страната се разбра от публикация със снимки във фейсбук страницата на “Форест клуб”. От нея става ясно, че снощи той се е срещнал със собственици на имоти в “Баба Алино” в заведение с украинска кухня.
Източник: Дир БГ.





















