Инцидентът е станал тази сутрин около 8:30 ч. край кръстовището за улица “Добруджа” в Разград, съобщиха от ОДМВР – Разград, като по данни на БТА всички участници са откарани в болницата.
Как е станала катастрофата
По първоначална информация “Фолксваген Туран”, управляван от 50-годишен мъж от самуилското село Владимировци, се е движел към Разград. Шофьорът е заспал зад волана, навлязъл е в насрещната лента и се е ударил челно в “Ауди 80”, пътуващо към Русе.
Пострадали и обходен маршрут
Тежко е пострадал 37-годишният водач на “Ауди”-то от Разград, който към момента е неконтактен. Той е пътувал сам. Във “Фолксваген”-а са били още четирима души, а пробата на шофьора за алкохол е отрицателна.
Заради катастрофата движението по главен път I-2 в района е спряно временно. За трафика е въведен обходен маршрут от бензиностанция “Европа” по бул. “Априлско въстание” към село Гецово и връзката с главния път.
Пореден тежък удар за 24 часа
Инцидентът е поредният тежък челен сблъсък за последното денонощие. Снощи 66-годишен шофьор загина при катастрофа в Свищовско, а в края на миналата седмица 14-годишно момче загина при тежък инцидент в самуилското село Богданци.























