Силният дъжд, паднал за около 30 минути, е бил придружен от градушка с големина на грахово зърно. По данни на Дир БГ автомобили са се движили трудно по наводнените улици.
Запушени шахти и наводнени улици
Според жители на Лом една от основните причини за проблема са били запушените шахти, които не са успели да поемат голямото количество вода. Хора наоколо са опитвали да ги отпушат, за да се оттече водата.
Жител на града, Иво Станчев, посочи, че улица “Иван Вазов” е сред най-засегнатите. По думите му от три дъждоприемни шахти са останали само една, а другите две са били засипани и асфалтирани.
Най-тежко е в ниските райони
Най-сериозно е положението в по-ниските части на Лом, където има наводнени улици, дворове и приземни етажи на къщи. Пострадали хора няма.
От общината съобщиха, че служители на общинското предприятие “Чистота” оказват съдействие на място и работят по отводняването на засегнатите участъци.
Предупреждение за нови валежи
НИМХ беше предупредил за краткотрайни, но интензивни валежи с градушка на много места в Западна и Централна България, както и в североизточните райони на страната.























